ایمپلنت

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان را بیشتر بشناسید ، مراحل انجام و قیمت ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

پیچ تیتانیومی ایمپلنت دندان

آن چیزی که ایمپلنت دندان را جذاب کرده و باعث شده بهترین درمان شناخته شده برای جبران بی دندانی به حساب آید ، قابلیت بازگرداندن عملکرد طبیعی دندان است.

فرقی نمی کند یک دندان از دست رفته یا کل فک نیاز به دندان دار شدن دارد ، کافیست تصمیم بگیرید ایمپلنت را انجام دهید ، ایمپلنت دندان از یک دندان تا کل فک کاربرد دارد.

در حقیقت پیچ ایمپلنت ( فیکسچر ) وارد ناحیه ای می شود که قبلا در آن ریشه طبیعی دندان قرار داشت و دقیقا پایه ایمپلنت مانند ریشه دندان طبیعی عمل کرده و پروتز دندان را نگه میدارد.

در گذشته باید برای اینکه بتوانید عملکرد جویدن را تا حدودی جبران کنید باید از دندان مصنوعی یا بریج دندان استفاده می کردید ، از مشکلات استفاده از پروتز متحرک یا دست دندان لقی و تحلیل لثه بود که باعث می شد بیمار عملکرد مناسبی نداشته باشد ، همچنین بریج که کمترین عوارض و معایب استفاده از آن تراش دندان های مجاور برای نگه داری پروتز دندان بود.

اما با روی کار آمدن ایمپلنت دندان دیگر نیازی به تراش دندان های مجاور نیست ، استفاده از دندان ایمپلنت دقیقا مانند دندان طبیعی است و با بازسازی و درگیری استخوان و لثه باعث جلوگیری از تحلیل لثه و استخوان می شود.

اوردنچر بر پایه ایمپلنت

اوردنچر بر پایه ایمپلنت

از آنجا که ایمپلنت دندانی از جنس تیتانیوم ساخته شده و کاشت دندان در فک بیمار انجام می شود ، کاملا با بدن انسان سازگار است.

اجزای تشکیل دهنده ایمپلنت دندان

آشنایی با قطعات ایمپلنت دندان باعث می شود دید بازتری نسبت به اتفاقی که قرار است بیافتد به دست می آورید.

اجزای تشکیل دهنده ایمپلنت دندان مجموعه مشخصی را تشکیل می دهد که بر حسب ویژگی های هر بیمار در ابعاد و اندازه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

به طور کلی اجزای تشکیل دهنده ایمپلنت دندان عبارتند از فیکسچر، اباتمنت و تاج که بنابر موقعیت، شکل و جایگاه قرارگیری ایمپلنت در فک انتخاب می شوند. قطعات دیگری مانند هیلینگ، ترانسفر کوپینگ، آنالوگ و کاور اسکرو نیز دیگر مواردی هستند که در طول درمان استفاده می شوند.

آگاهی از روند کارگزاری اجزای تشکیل دهنده ایمپلنت دندان، استرس و ابهامات بیماران را برطرف می کند. لذا در این مطلب به طور مختصر، به معرفی اجزای تشکیل دهنده ایمپلنت دندان می پردازیم.

قسمت اول، فیکسچر یا پایه ایمپلنت است که عمدتاً از جنس فلز تیتانیوم بوده و به عنوان ریشه اصلی دندان در استخوان فک کار گذاشته می شود.

این پایه مهمترین بخش از اجزای تشکیل دهنده ایمپلنت دندان است که به عنوان پایه ای برای قرار دادن پروتز دندان استفاده شده و جایگزینی تاج دندان از دست رفته را مقدور می سازد.

کارگذاری پایه ایمپلنت پس از بی حسی موضعی در استخوان فک انجام می شود و پس از جوش خوردن کامل به فک ( که به زمانی بین ۲ تا ۴ ماه نیاز دارد )، اباتمنت در حفره مخصوص قرار می گیرد.

اباتمنت ها نیز در اشکال و قطرهای مختلف وجود دارند که به عنوان تکیه گاهی برای درست قرار گرفتن تاج دندان استفاده می شوند.

اباتمنت ها بنابر تشخیص دندانپزشک به صورت زاویه دار و یا بدون زاویه ( مستقیم ) نسبت به تنه اصلی جایگزاری می شوند.

قسمت سوم از اجزای تشکیل دهنده ایمپلنت دندان، تاج دندان است که بیشتر به نام روکش شناخته می شود و پس از فرم گرفتن لثه دور ایمپلنت ها، از طریق قالبگیری دندان، تاج مناسب ساخته می شود. درواقع، تاج دندان تنها قسمت از اجزای تشکیل دهنده ایمپلنت دندان است که در معرض دید قرار می گیرد؛ بنابراین ضروری است در شکل و اندازه کاملاً هماهنگ با سایر دندان ها ساخته شود.

مراقبت از ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان از اقدامات زیبایی دندان ها به شمار می آید که پس از انجام آن با توجه به هزینه بالایی که داراست، باید به بهترین حالت از آن مراقبت نمود.

گروه ایده آل پس از انجام ایمپلنت دندان ها تمام مراقبت های که بایستی به آن ها توجه نمود را به بهترین حالت ممکن برای بیمار توضیح می دهند.

مراقبت صحیح و اصولی از ایمپلنت دندان باعث بالا رفتن طول عمر این درمان و جلوگری از شکست در درمان می شود ، کاشت ایمپلنت دندانی به این معنی نیست که دیگر نیازی به مسواک زدن نیست ، با رعایت بهداشت از بیماری های پری ایمپلنت تیت و مشکلات لثه جلوگیری کنید.

تمیز نگه داشتن ایمپلنت موجب حفاظ بهداشت دهان و لثه می گردد ، به منظور پیشگیری از جرم گرفتن اطراف ایمپلنت بایستی پس از هر بار غذا خوردن حتما از نخ دندان استفاده شود و همچنین حداقل یکبار در روز نیز از مسواک استفاده نمود.

نکته قابل توجه آن است که بیمار می تواند به منظور پاکسازی دندان ها به صورت حرفه ای به پزشک مراجعه نماید.

بیمار در صورتی که پس از نصب ایمپلنت احساس ناخوشایندی داشت، بایستی به پزشک اطلاع دهد تا پزشک برای رفع این مکشل اقدام لازم را انجام دهد.

هزینه ها و قیمت ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان شامل هزینه هایی مانند برند ایمپلنت ، جراحی ، پروتز دندان و موارد دیگر است ، اما جهت اینکه کاملا بدانید هزینه ایمپلنت دندان شما چقدر می شود بهتر است زمان مشاوره خود را مشخص کنید ، متخصص ایمپلنت پس از مشاوره رایگان ایمپلنت با شما درباره طرح درمان و هزینه های ایمپلنت گفتگو خواهید کرد ، ضمنا پرداخت هزینه های ایمپلنت با برنامه های متنوع پرداخت می تواند به شما کمک کند از این درمان به راحتی استفاده کنید و نگران قیمت ایمپلنت دندان نباشید.

ایمپلنت دندان ها از جمله اقدامات زیبایی دندان ها به شمار می آید که برای انجام آن هزینه زیادی بایستی در نظر گرفته شود. نکته قابل توجه آن است که هیچ دو ایمپلنت و هیچ دو بیماری که برای انجام این عمل اقدام می نمایند یکسان نخواهند بود زیرا فرم فک و همچنین هریک از دندان ها با یکدیگر متفاوت است که به همین جهت هزینه ها نیز متفاوت است.

از مهم ترین نکاتی که در رابطه با کاشت دندان ها بایستی به آن توجه نمود، این است که کاشت دندان ها یک سرمایه گذاری با ارزش خواهد بود که به همین جهت بایستی حتما بعد از کشیدن دندان برای انجام اقدام نمود.

پس از معاینه در جلسه اول دندانپزشک هزینه انجام ایمپلنت و مراحل آن را به بهترین حالت ممکن توضیح می دهد تا بیمار از تمام مراحل موجب اطالاعات دقیق و کافی داشته باشد.

از مزایای ایمپلنت دندان می توان به بازگشت زیبایی دندان ها و لبخند ، حفظ ساختار فک و جلوگیری از پیری زودرس و بسیاری دیگر از مزایای این درمان فوق العاده را می توان نام برد.

ماندگاری ایمپلنت دندان

ماندگاری ایمپلنت دندان و امکان ایجاد حساسیت از پرسش های متدوال بیماران در زمان مراجعه به دندانپزشک جهت انجام عمل ایمپلنت دندان است.

درواقع، مقایسه عمل ایمپلنت دندان با سایر روش های درمانی که شیئی خارجی در بدن کار گذاشته می شود، مقایسه ای نادرست است؛ چراکه بدن به طور کامل پذیرای ایمپلنت دندانی است و در مواجه با عمل ایمپلنت، واکنش مناسبی مانند آنچه در ارتودنسی دندان است اتفاق می افتد. به طوری که می توان عنوان داشت اکثر عمل های ایمپلنت دندان موفقیت آمیز بوده اند.

اما نکته ای که نباید از آن غفلت کرد این است که ماندگاری ایمپلنت دندان به پارامترهای مختلفی همچون سلامتی داوطلب، میزان تخصص و تبحر دندانپزشک و مراقبت های پس از ایمپلنت دندان بستگی دارد.

در این میان، رعایت اصول بهداشتی و مراقبت های درمانی نقش به سزایی در ماندگاری ایمپلنت دندان دارد. چراکه دندان کاشته شده عملکردی مانند دندان طبیعی داشته و درصورت عدم رعایت بهداشت دهان و دندان،‌ منجر به ایجاد مشکلات دندانی نظیر پوسیدگی دندان، عفونت لثه و ... می شود. به عبارت دیگر، رعایت نکردن اصول بهداشت دهان و دندان موجب تجمع میکروب در اطراف ایمپلنت شده و با تحلیل استخوان فک، موجب از دست رفتن ایمپلنت می شود.

بنابراین استفاده همزمان نخ دندان و مسواک استاندارد به صورت مستمر و مداوم از بهترین روش های مراقبتی است که از بروز بسیاری از مشکلات دهان و دندان و بیماری های لثه جلوگیری می کند.

موضوع دیگر در ماندگاری ایمپلنت دندان میزان تحلیل استخوان اطراف ایمپلنت است که بنا بر مستندات علمی تحلیل سالانه استخوان اطراف ایمپلنت چیزی در حدود دهم میلی متر گزارش شده است. بدین ترتیب می توان امیدوار بود که ماندگاری ایمپلنت دندان در استخوان فک، بیش تر از ۹۰ سال خواهد بود.

تنها کافی است با رعایت اصول بهداشتی و مراجعه منظم به دنداپزشک بر عمر مفید ایمپلنت دندان بیفزاییم. شاید برای همین است که ایمپلنت ها به عنوان ماندگارترین و کم آسیب ترین روشهای جایگزینی دندان های ازدست رفته شناخته می شوند.

هزینه های ایمپلنت

از آنجا که برنامه درمانی ایمپلنت برای هر شخص منحصر به فرد است پس زمان بندی، هزینه های ایمپلنت و تحویل و همچنین مراقبت از آن به صورت سفارشی می شود.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)

Loading...

لبخند دوباره با ایمپلنت

TOP