لمینت دندان

لمینت دندان پوسته نازک از جنس سرامیک است که سطح جلوی دندان را می‌پوشاند و آسیب‌های دندانی را پنهان می‌کند. در صورتی که برای زیبایی دندان‌ها از این روش استفاده می‌کنید غالباً به 8 تا 10 لمینت نیاز دارید.

لمینت دندان

لمینت دندان به لبخند هالیوودی هم معروف است چون اکثر هنرپیشه های هالیوود از این روش برای زیباسازی لبخند خود استفاده می کردند.

اگر به دنبال روشی به درد بخور برای درمان بدرنگی ، فاصله زیاد بین دندانها یا شکستگی دندان ها هستید و حتی نامرتبی خفیف دندان دارید لمینت دندان گزینه ای خوب به نظر می رسد.

انواع لمینت دندان

ای مکس E-max

زیرکونیا

کادکام Cadcam

آی پی اس ونیر IPS

لومینیرز

بریلیانس

در چه شرایطی دندان لمینت می‌شود؟

در صورتی ‌که می‌خواهید تغییراتی در شکل، اندازه، موقعیت و یا رنگ دندان ایجاد کنید و یا آسیب‌هایی مانند ترک‌ خوردگی، لب پر شدگی و شکستگی جزئی دندان را ترمیم نمایید می‌توانید از لمینت استفاده کنید.

لمینت دندان طیف وسیعی از مشکلات دندانی را پوشش می دهد.

مدت زمان لازم برای لمینت کردن چقدر است؟

برای ونیر نیز همانند روکش باید دو جلسه (با فاصله حدود دو هفته) مراجعه نمایید.

با این حال برخی از کلینیک‌های دندانپزشکی مجهز به دستگاه قالب ‌گیری دیجیتال ( CAD CAM ) هستند و پس از قالب‌ گیری، عکس اسکن دندان را برای لابراتور دندانپزشکی ارسال کنند تا لمینت دندان سریع تر آماده شود.

به طور کلی معمولا لمینت کردن دندان ده روز طول میکشد.

برای لمینت کردن دندان باید بخشی از مینای دندان تراشیده شود.

در فاصله بین جلسه اول و جلسه دوم ممکن است از لمینت موقتی استفاده شود تا اطمینان حاصل شود لثه پیرامون دندانِ تراشیده شده، به خوبی التیام یافته است.

اما در صورتی که می‌خواهید دندان‌هایتان فوراً لمینت شود، می‌توانید از ونیر بدون نیاز به آماده ‌سازی دندان که به ‌آنها لمینت بسیار نازک گفته می‌شود استفاده کنید.

از آنجایی ‌که پوسته این نوع لمینت بسیار نازک است نیازی نیست دندان تراشیده شود. این روش برای آسیب‌های شدیدتر و تغییر رنگ زیاد دندان مناسب نیست و نمی‌تواند اشکالات شدیدتر دندان را پنهان نماید.

طول عمر لمینت دندان چقدر است؟

طول عمر لمینت معمولاً 10 تا 15 سال برآورد می‌شود. سیگار کشیدن و مصرف زیاد کافئین باعث ایجاد لکه و تغییر رنگ لمینت می‌شود. با این حال لمینت در مقایسه با دندان‌های طبیعی در مقابل لکه و تغییر رنگ مقاوم‌تر است.

لمینت دندان یک پوسته نازک از جنس سرامیک است که برای زیبایی دندانها یا اصلاح طرح لبخند روی دندان ها توسط دندانپزش زیبایی قرار داده می شود.

TOP